як заробити мільйон

Як заробити мільйон в 20+

Історії успіху провідних ІТ бізнесменів

Берлог задумався над тим, чим же займалися видатні бізнес представники у свої 20+.

Якщо ти гризеш граніт науки або сухарики під пиво, думаєш про свою колишню і одночасно вирішуєш глобальну бізнес задачу «де дістати 100грн, до стипендії», ці хлопці жили дещо іншим життям.

Хтось у свої 20 років вже заснував свої маловідомі на той момент стартапи, а хтось вже тренувався вимовляти це солодке слово мільйон.

Стів Джобс. Він не сидів у кав’ярні, не перегортав макети на iPad, не призначав зустрічі інвесторам по iPhone, попиваючи ванільне латте.

У 19 років Стів Джобс отримав посаду в колись легендарній компанії Atari. До речі, вже тоді юний містер Джобс мав репутацію дуже розумного хлопця з непростим характером. У 21 Джобс і його друг Стів Возняк заснували Apple Computer Company. Почали з продажу комп’ютерних плат, ну а продовжили самі знаєте чим.

Білл Гейтс. Цей мільярдер кинув навчання в Гарварді ще змолоду. Біллу не виповнилось навіть 21, коли він з Полом Алленом приступив до розробки BASIC для MITS Altair 8800.

Місяць по тому хлопці продавали BASIC MITS. Це був перший клієнт Microsoft.

Майкл Делл. До 20 років Майкл вже вкладав зароблені ним в режимі неповного дня гроші в акції та дорогоцінні метали. Поступивши на медичний факультет Університету Техасу, Майкл став торгувати прямо в гуртожитку університету. Правда, персональними комп’ютерами.

Усвідомивши, що продавати йому вдається краще, ніж лікувати, містер Делл залишив навчання і заснував свою комп’ютерну компанію. У 1987 з’явилась на світ компанія під назвою Dell Computer Corporation.

Елон Маск. Закінчивши бізнес-школу при Університеті Пенсільванії, отримав другу вищу освіту з фізики, втім в кращих традиціях американських мільярдерів, вступив в Стенфорд і покинув навчання через два дні.

Містер Маск, разом з братом, продав компанію Zip2 за 300 мільйонів доларів, а в 28 заснував сервіс, який в майбутньому стане PayPal і буде проданий eBay за 1.5 мілярда.

Марк Цукерберг. У свої 23 він ще не думав, як стати засновником топової соц. мережі у світі. Він кинув Гарвард. Хтось качається в спортзалі, щоб подобатись прекрасній половині людства, а він просто заробив свій перший ярд у 23.

Коли марку було 25, Фейсбук досяг позначки в 500 мільйонів користувачів, розкиданих по всій планеті.

Отже, чому більшість мільйонерів кидають навчання? Основна проблема бізнес-шкіл в тому, що більшість дійсно успішних людей ніколи їх не відвідували, або ж кидали навчання. Успішні бізнес акули впевнені, що те, що викладають сьогодні у університетах – вже застаріле, проте базові знання варто отримати.

Як заробити мільйон ? Поради:

 • Склади список. Не того що ти хочеш зробити, а ким ти хочеш стати.
 • Нехай за тебе працюють правильні люди. Кожен повинен відповідати за те, що він вміє найкраще.
 • Знайди свою нішу. Знайди те місце, де перетинаються твої уміння із твоїми захопленнями.
 • Втратити роботу – це нормально. Головне – не втратити пристрасть до неї.
 • Підприємницька жилка. Якості успішного бізнесмена.

Хочеш стати мільйонером? Розвивай наступні якості:

 • навички міжособистісних відносин, мотивація і енергійність;
 • планування та розробка стратегії;
 • лідерський стиль;
 • зв’язки;
 • репутація та чесність;
 • вміння йти на компроміс та домовлятися;

 

Берлог Рекомендує