як правильно засмагати

Засмага: як правильно засмагати

Як правильно засмагати без шкоди для здоров’я?

У помірних дозах сонячне проміння корисне для твого здоров’я. Перебуваючи під прямими сонячним світлом твій організм виробляє безліч корисних речовин, наприклад вітамін D. Проте варто переборщити – і ти вже ризикуєш отримати сонячні опіки та серйозні шкірні захворювання. Як правильно засмагати? На це питання тобі відповість Берлог.

Для чого люди засмагають? Щоб виробилися вітаміни? Чи, можливо, їм здається, що це корисно для здоров’я? Давай зазирнемо правді в очі!

У 83% відсотків випадків люди засмагають, щоб виглядати красивішими та замаскувати деякі недоліки шкіри.

Проте не варто ризикувати своїм здоров’ям заради тимчасового легкого косметичного ефекту, тому Берлог рекомендує підійти до справи з усією серйозністю. Отже, давай для початку визначимо, який у тебе тип шкіри.

Читай: як правильно вибрати сонцезахисний крем

Читай: раціон для рівномірної та красивої засмаги

Класифікація типів шкіри (Гарвардської медичної школи)

Тип I – після сонячних ванн на твоїй шкірі спостерігається почервоніння, без пігментації, тобто ти по суті і не засмагаєш (спостерігається у людей зі світлим і рудим волоссям та білою шкірою)

Тип II – спостерігається почервоніння шкіри після сонячних ванн, а потім слабка пігментація, тобто засмага трохи помітна (спостерігається у людей зі світлим і рудим волоссям та білою шкірою)

Тип III – іноді з’являється еритема (почервоніння шкіри), а потім легка пігментація. (спостерігається у людей з каштановим або чорним волоссям, смаглявою шкірою та карими очима)

Тип IV – пігментація без попереднього почервоніння (спостерігається у людей з каштановим або чорним волоссям, смаглявою шкірою та карими або чорними очима)

Тип V – пігментована шкіра (люди, шкіра яких не має здатності реагувати на ультрафіолетове випромінювання – темношкірі)

Тип VI – чорна шкіра (Негроїдна раса)

Навіть представники негроїдної раси можуть не лише засмагати, а й згоряти на сонці.

Як правильно засмагати?

  • Засмагати потрібно мало і з обережністю. Якщо бути чесним, то людям з І-ІІІ типами шкіри взагалі не рекомендується засмагати на сонці. Іноді їм взагалі достатньо тільки дійти до моря і назад. Проте можна приймати повітряні океанічні ванни під навісом, з використанням спеціальних захисних кремів.
  • Засмагати можна тільки на висхідному сонці або коли воно заходить. Найчастіше з 9:00 до 10:00 і з 17:00 до 19:00, час може змінюватися залежно від пори року та розташування курорту.
  • Обов’язково використовуй сонцезахисні креми FSP 50 – 60, особливо в країнах, близьких до екватора. Після кожного заходу в море необхідно повторно наносити сонцезахисні креми. В солоній воді вони змиваються.
  • Максимально агресивний загар лягає на мокре тіло, тому, скупавшись, не потрібно ніжитися на сонечку, краще сховайся від прямого сонячного світла.
  • Пік сонячної активності варто перечекати в номері з кондиціонером, насолоджуючись приємним денним сном.
  • Посилити ефект засмаглої шкіри можна вдавшись до спеціальної дієти, зосередившись на продуктах, що містять вітамін А (бета-каротин).
  • Також, необхідно правильно обрати сонцезахисний крем. Їх необхідно купувати, в аптеках або професійних косметичних магазинах.

Приємного відпочинку!

Берлог Рекомендує