Запорука міцних стосунків
Як зробити стосунки міцнішими
Сімейні психологи, консультанти та терапевти все життя працюють над порадами, як вести себе в шлюбі, проте після закінчення робочого дня повертаються додому до своїх родин. Думаєш, на їхній вулиці постійно світить сонце і ніколи не буває негараздів? Тут ти помиляєшся. Просто вони вміють справлятися з сімейними проблемами. Bearlog.com.ua розповість тобі декілька таємниць щасливого сімейного життя.
Читай: Секс & Стосунки
Шлюб – головний пріоритет
Шлюб – номер один, діти – номер два, робота – номер три. Саме така послідовність пріоритетів ідеальна. Якщо шлюб для тебе на першому місці, твої діти будуть рости в благополуччі та злагоді і тобі не доведеться займатись їх перевихованням; як наслідок, у тебе буде більше часу на роботу. І навпаки: якщо ти перевернеш цю ієрархію з ніг на голову, нічого не спрацює. Шлюб завжди на першому місці, – стверджує Харвілл Хендрікс та Хелен ЛаКеллі Хант.
Переосмисли свої потреби
Криза сьомого року – не вигадка. І це природно. Якщо в перший рік відносин тобі потрібно одне, а наступного – інше, це хороший знак: значить, твої потреби були задоволені. Проте поступовий дрейф бажань може одного разу зруйнувати найстабільніший шлюб. Щоб цього не сталося, запитай свою подругу (дружину) про три речі, які вона хотіла б, щоб ти робив – і запропонуй те, що ти хочеш, щоб робила вона. Скажімо, з її боку це може бути «я хочу, щоб ти більше допомагав мені з дітьми», а з твого – «я хочу займатися сексом принаймні двічі на тиждень». Всього три щирих прохання (не умови) – і це врятує твої стосунки
Читай: Якою повинна бути ідеальна жінка
Заведи нові сімені традиції
Сприймай свої стосунки як безперервну, затяжну пригоду, а не як досягнуту колись мету. Відносини (і тим більше шлюб) вимагають, щоб ви обидвоє безперервно працювали над собою. Пари, котрі довго живуть разом, часто заводять ритуали – щось, що вони роблять на постійній основі, щотижня або, можливо, кожного року. По суті, це чиста гра, але з її допомогою ви в кінцевому рахунку подолаєте будь-яку кризу.
Не рахуй образи
Багато людей схильні подовгу вираховувати, хто кому і чим зобов’язаний у відносинах. Це веде в тупик. Якщо ти будеш думати про шлюб в дусі «око за око», то будеш приречений повторювати щоразу ті самі помилки доти, поки від твоїх стосунків не залишаться одні руїни. Не варто створювати умовну таблицю, мовляв, моя дружина веде за кількістю нанесених образ з рахунком 21:20. Спробуй щиро пробачити дружині її можливу помилку – саме на умінні прощати, а не на жадобі справедливості, будуються міцні стосунки.
Читай: Секс після весілля
Не закривай рота на замок
Що зроблено, те зроблено, і нічого обговорювати, так? Зовсім ні. Помилки можна і потрібно обговорювати, принаймні якщо ти розумієш, що це позбавить когось із вас від мук совісті.
Пам’ятай, навіщо ви одружились
Яке це було, коли ви вперше зустрілися? Що вам подобалося одне в одному? Згадай, чим ви тоді займалися – подорожували, ходили на пікніки, каталися на велосипедах? Що б там не було, робіть це частіше.