Чому в Україні заборонили стрічку « Номер 44 »
Яким чином Росія впливає на рішення українських прокатників.
На тижні в українському прокаті мала стартувати нова кіно-стрічка під назвою « Номер 44 » з Томом Харді, Гарі Олдманом і Нумі Рапас у головних ролях. Проте напередодні прем’єри стало відомо: український глядач стрічку не побачить, адже її зняли з українського прокату.
Найцікавіше те, що з прокату її зняли за розпорядженням Міністерства культури Російської Федерації.
Чоловічий журнал Берлог спробував розібратися, яким чином рішення Мінкульту РФ впливають на українських прокатників, і чи варто засмучуватися через заборону нового фільму Даніеля Еспінози.
Читай: Новинки кіно
Кіно стрічка « Номер 44 » – екранізація дебютного роману англійського письменника Тома Роба Сміта (в оригіналі назва звучить як Child 44). Це детективний трилер, дія якого відбувається в СССР 50-х років – у похмурій, холодній і тривожній сталінській Росії.
Головний герой кіно стрічки – співробітник міністерства державної безпеки Лев Демидов – розслідує серію убивств дітей. Демидов упевнений: на волі розгулює небезпечний маніяк, проте керівництво міністерства всіляко намагається припинити спроби героя докопатися до правди, оскільки в «прекрасній процвітаючій країні» не може бути жодних серійних убивць.
Прототипом серійного маніяка став сумнозвісний А. Чикатило, проте ні автор книги, ні творці фільму, судячи з усього, на документальну достовірність не претендували.
Ключові ролі в кіно стрічці « Номер 44 » виконали британці Том Харді і Гарі Олдман, шведка Нумі Рапас та француз Венсан Кассель.
Російські чиновники називають фільм «американською пропагандою» та «міжнародною змовою».
Прокат кіно стрічки « Номер 44 » заборонили одразу після прес-показу у Москві.
Міністр культури РФ Володимир Мединський прокоментував:
Такі фільми, як «Номер 44», не повинні виходити у нашій країні в масовий кінопрокат, заробляючи на нашому глядачеві, ні в рік 70-річчя Перемоги, ні будь-коли
«Пан» Мединський стверджує, що у фільмі є «все, що треба»: Сталін влаштував «голодомор» спеціально для України і вбиває по 25 000 осіб на день; голодуючі діти поїдають своїх ослаблих однокласників; у СРСР забороняється розслідувати кримінальні злочини тому, що «у нас немає вбивств, вони є тільки при капіталізмі»; радянські солдати-мародери з п’ятьма трофейними годинниками на зап’ястях. «Ми повинні нарешті поставити крапку в низці нескінченних шизофренічних рефлексій про самих себе».
Слідом за Росією дистриб’юторська компанія Multi Media Distribution, яка займається прокатом фільму « Номер 44 » на території України, заявила, що в Україні картина також не вийде на екрани. Більше того, «Централ Партнершип» навіть заборонив провести закритий показ для української преси.
Читай: Найдорожчі фільми 2014 року
Судячи з рецензій світових кінокритиків, глядач від заборони стрічки нічого не втратив. Американські критики розгромили « Номер 44 » в пух і прах, вказавши на трафаретність діалогів, незграбність персонажів, надуманість сюжетних поворотів.
Кайл Сміт із New York Post написав:
Радянський час зображено у кіно стрічці « Номер 44 » у похмурих відтінках гною, крові і моху. Режисер Даніель Еспіноза перетворив бестселер на повільно-виснажливий трилер, практично повністю позбавивши його гострих відчуттів.
Джеймс Роччі, колумніст TheWrap, відзначив слабкий сценарій і позбавлену смаку режисуру Даніеля Еспінози.
Російський кінознавець Антон Долін на порталі «Афиша Воздух», намагаючись розібратися, чому картину зняли з прокату, написав:
Цензура лише підвищила рейтинг очікувань. Тепер цей кримінальний трилер, досить безпорадний і за іншої розстановки приречений на касовий провал, подивляться взагалі всі.